O Rammstein

Rammstein

Rammstein (R+) – Niemiecki zespół grający muzykę z gatunku Tanz Metal.  Zespół     powstał w 1993 roku, a jego nazwa zrodziła się od nazwy amerykańskiej bazy lotniczej Ramstein Air Base  znajdującej się w Niemczech.  Na samym początku nazwa brzmiała  „Rammstein Flugschau”, lecz po pewnym czasie została zmieniona do Rammstein. Nowa nazwa zespołu została zmnieniona tylko i wyłącznie dla zabawy jak też omyłkowo zapisana przez dwa M – wyjaśnił Paul Landers.

W chwili obecnej zespół gra w składzie – Richard Kruspe, Christoph Schneider, Oliver Riedel, Till Lindemann, Paul Landers oraz Christian Lorenz.

Do chwili obecnej zesół wydał 3 książki związane z zespołem:

1999r – Liederbuch – zbiór wszystkich informacji o wybranych czternastu utworach grupy (zawierający tabulatury, teksty itp.)

2001r – Rammstein – zawiera kolorowe zdjęcia, informacje o zespole, biografie jego członków, opis starszych utworów i ich teksty.

Ostatnio wydaną jest  53-stronicowa Tourbuch Deutschlandtour 2001, będąca zbiorem zdjęć z trasy koncertowej po Niemczech w 2001 roku wykonanych przez Matthiasa Matthiesa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *